Bărbat fără picioare, lăsat fără indemnizația de handicap: „Ce putea să se întâmple? Să-mi crească un deget?” Schimbarea care a dus la decizia revoltătoare
Un bărbat din județul Suceava, care trăiește de peste 20 de ani fără ambele picioare, a rămas fără indemnizația de handicap. Decizia DGASPC a stârnit revoltă, după ce instituția a invocat procedura de reevaluare ca justificare pentru suspendarea plății celor 728 de lei lunar. Mihai Palaghiea, din localitatea Salcea, judeţul Suceava, este încadrat de mai … Citește mai mult